Co bude dál? Odpovídáme na dotazy

Vážení hráči,

mnoho dotazů bylo směrováno k rukám našich administrátorů a vedení. Tudíž se pokusíme na hlavní z nich odpovědět:

Proč je verze Minecraft serveru #1 Main stále 1.7.10?
Jak jistě víte, náš server je provozován na s využitím CraftBukkitu, jehož vývoj byl po aféře na nějakou dobu pozastaven (viz tento článek). Spousta vývojářů vyvíjející pluginy pro Bukkit odešla či ukončila vývoj pluginů. I když existující SpigotMC umožňuje zbylé části vývojářů CraftBukkitu poskytovat administrátorům serverů SpigotMC/CraftBukkit pro nejnovější verze MC, tak to není vše, co je potřebné. Hlavní slovo zde mají pluginy. I přes to, že část vývojářů nadále pluginy vyvíjí pro nejnovější Minecraft a verze SpigotMC, tak i přes to nejsou pluginy již tak stabilní, některé nepodporují nejnovější verze MC a zejména nejsou všechny, které pro zachování kvalit, funkcí a vlastností MC serveru potřebujeme. O nutnosti přepsat námi vyvíjené pluginy nemluvě.
Naším mottem, od doby vzniku portálu, je poskytovat stabilní serverové zázemí, bez bugů, lagů a jiných nepříjemností. A tedy pokud bychom se dali na vlnu celý server zaktualizovat na nejnovější verzi (věřte, na pozadí všeho zkoušíme tyto přechody provádět a testovat), hráči by přišli o část funkcí serveru, za kterými stojí roky vývoje, konfigurací a ladění. Téže proto neváháme označit náš server jako jeden z nejstabilnějším na české scéně, hodláme v tom pokračovat a funkce serveru rozšiřovat. Pokud však zatoužíte po chuti zahrát si vždy nejnovější Minecraft, neváhejte a navštivte náš Minecraft server #2 Anarchy.

Zdá se mi, že na Minecraft serveru #1 Main je menší počet hráčů.
Tento trend je dán vývojem Minecraftu jako takového, větší skupina hráčů vyžaduje nejnovější Minecraft a proto hrají na našich ostatních serverech, kde se snažíme držet krok s dobou a servery stále aktualizujeme (např. #2 Anarchy). Na hlavním serveru existuje stála komunita lidí, kteří si rádi zahrají na serveru, jenž má záruky, že v nejbližších měsících či letech nebude vypnut, smazán či proveden „wipe“ světa a preferují tak funkce stabilního serveru před novými bloky a věcmi MC.
Vedle toho všeho je téže Minecraft serveru #1 Main srdcovkou zdejší komunity administrátorů a hráčů s rozsáhlou historií a vzpomínek.

Co ostatní herní servery? Hraje na nich někdo? Jak se na ně dostanu?
Vedle Minecraft serverů #1, #2 a #3 máme téže (v době psaní článku) Tekkit, Voltz a Space Engineers. Tyto server jsou však chráněny „whitelistem“ či jiným opatřením a tedy komunita lidí hrající na těchto serverech je poněkud užší. Na oplátku zde panuje větší důvěra, téměř nulové restrikce ze strany serverů a vždy nejnovější verze. Jak se přidat k užší komunitě najdete vždy v popisu daných serverů.

Jak vidíte budoucnost portálu? Přibudou nové hry? Vypnete nějaké servery?
Nadále hodláme portál provozovat včetně údržby serverů portálu, podkladových serverů s Linuxem, řešení bezpečnostních záležitostí a v rámci časových dispozic rozšiřovat vlastnosti stávajících serverů. Téže máme v plánu přidat nové herní tituly – nechte se překvapit. Vypínat servery neplánujeme :).

Jak se s vámi mohu spojit, mám další dotaz.
Vedle našeho fóra býváme téže na našem TeamSpeak3 serveru ve večerních hodinách. Na koho se obrátit, naleznete zde. Omluvte však pozdější reakce vlivem velké vytíženosti.

Tým Dservers.cz

SDÍLEJ TENTO ČLÁNEK

  • Facebook
  • Twitter
  • Myspace
  • Google Buzz
  • Reddit
  • Stumnleupon
  • Delicious
  • Digg
  • Technorati
Autor: Michal [dog.big] Charvát Zobraz vše od tohoto autora
Vedení Dservers.CZ

Napsat komentář

Musíš se přihlásit pro psaní komentářů.